ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΠΑΛ έτους 2021

Ξεκινά για τους υποψήφιους/ες των ΕΠΑΛ η υποβολή Αίτησης – Δήλωσης (Α-Δ) για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑΛ. Ειδικά για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις του έτους 2021, λόγω των έκτακτων υγειονομικών συνθηκών, η Αίτηση – Δήλωση θα υποβληθεί πρώτα μόνον από τους μαθητές /τριες της τελευταίας τάξης των ΕΠΑΛ και σε επόμενο στάδιο από τους αποφοίτους.

Συγκεκριμένα, οι μαθητές /τριες της τελευταίας τάξης των ΕΠΑΛ έτους 2021 καλούνται να υποβάλουν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) προς τη σχολική τους μονάδα την Αίτηση – Δήλωση (Α-Δ) από Τετάρτη 25 Νοεμβρίου μέχρι και την Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020, η οποία στη συνέχεια θα καταχωριστεί ηλεκτρονικά.

1. Ο/Η μαθητής/-τρια κατεβάζει και αποθηκεύει το αρχείο της Αίτησης – Δήλωσης που κατά περίπτωση τον/την αφορά, στον υπολογιστή του/της.
  2. Στη συνέχεια το συμπληρώνει (μόνο τα γκρι στοιχεία) με όποιο πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου διαθέτει.
  3. Τέλος το αποστέλλει συμπληρωμένο ηλεκτρονικά (με e-mail) στο ΕΠΑΛ που φοιτά, μέσα στην προβλεπόμενη προθεσμία (25η Νοεμβρίου 2020 ως και την 30η Νοεμβρίου του 2020).

ΑΡΧΕΙΑ:

Εγκύκλιος Πανελλαδικών ΕΠΑΛ 2021