ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΕΠΑΛ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ

Το ΕΠΑΛ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ σε γιορτινή Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα.

Σήμερα, Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου, το σχολείο μας πραγματοποίησε εορταστική χριστουγεννιάτικη εκδήλωση στην αίθουσα του πνευματικού κέντρου του ενοριακού ναού της Κοιμήσεως της Θεοτόκου. Το περιεχόμενο της γιορτής περιλάμβανε αφηγηματικό υλικό για το μεγάλο γεγονός της Γέννησης του Θεανθρώπου, χριστουγεννιάτικα τραγούδια, κάλαντα των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς, αναφορά σε έθιμα και αποφθέγματα.

Ακολούθησε η παράσταση του θεατρικού έργου: «Το Κοριτσάκι με τα Σπίρτα», δημιουργώντας ένα κλίμα αρκετά συγκινησιακό και μεταφέροντας στα παιδιά με βιωματικό τρόπο το χριστουγεννιάτικο μήνυμα της αγάπης και της αλληλεγγύης. Το θεατρικό δρώμενο συντόνισε ο εκπαιδευτικός Τόλος Αναστάσιος.

Στο τέλος ανταλλάχτηκαν ευχές και μοιράστηκαν ευχετήριες κάρτες, που ετοίμασαν μαθητές και μαθήτριες της Α’ τάξης του Σχολείου.

Την εορτή επιμελήθηκε η καθηγήτρια Βασιλείου Κωνσταντινιά.

Θερμές ευχαριστίες στα παιδιά και στους καθηγητές που βοήθησαν στη διοργάνωση της ζεστής εκδήλωσης.