Ενημερωτική τηλεδιάσκεψη για σπουδές στο Τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Κρήτης

Το Τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Κρήτης έπειτα από την επιτυχή ολοκλήρωση της πρώτης φάσης που πραγματοποιήθηκε τον Δεκέμβριο του 2020, έχει προγραμματίσει τρεις τηλεδιασκέψεις για τους ενδιαφερόμενους κατά τις ακόλουθες ημερομηνίες και ώρες:
την Πέμπτη 11/2/2021, από 12:30 έως 14:00
την Τετάρτη 17/2/2021, από 12:30 έως 14:00
την Πέμπτη 25/2/2021, από 15:00 έως 16:30.

Η συμμετοχή των μαθητών (και των κηδεμόνων τους εάν το επιθυμούν), καθώς και των καθηγητών που διδάσκουν μαθήματα πληροφορικής ή έχουν αναλάβει να συντονίσουν τη συμμετοχή των μαθητών τους στις δράσεις αυτές, θα γίνει μέσω της πλατφόρμας εξ αποστάσεως εκπαίδευσης webex, με σύνδεση σε διεύθυνση που θα κοινοποιηθεί στους συντονιστές των σχολείων που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον συμμετοχής.

Οι μαθητές που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν τις παραπάνω τηλεδιασκέψεις, να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους στο σχολείο μας.